צור קשר מהיר

"מה זה הדו"חות האלו שקיבלתי? אני לא מבין כלום"

בשבועות אלו של המחצית השניה של אפריל 2015, הנך מקבל לביתך את הדוח"ות השנתיים של שנת 2014.

הדו"חות נשלחים אליך ישירות מחברות הביטוח, קרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות.

יש בהם מידע מקיף וחשוב על כל תכניות הביטוח והחסכון שלך.

אשמח לסייע בידך לקרוא ולהבין את כל הנכתב שם ובמידת הצורך – להמליץ לך על שינויים מתבקשים.

השירות – ללא תשלום.

בברכה,

זאב

לקבלת הצעה לביטוח או לקביעת פגישה התקשר עכשיו

052-3455523

מרחב הפעילות: משגב, כרמיאל, עכו, נהריה, קריות, חיפה
הגליל, העמקים וכל אזור הצפון

אמנת שירות ללקוחות

הצטרפו אלינו בפייסבוק!

טיפים בנושאי ביטוח

במהלך שנות עבודתי בביטוח, אני פוגש לקוחות שונים ומצבי ביטוח שונים, דומים ושאינם דומים האחד למשנהו. הנסיון מזמן עבורי הזדמנויות רבות להציע פתרונות שונים, להתמודד עם מצבים מורכבים. ברצוני לחלוק איתכם הקוראים מספר ואריאציות ודרכי פתרון יצירתיות עבורן. או בקיצור – קבלו כמה טיפים להמשך הדרך:

 

א. הצורך בביטוח למקרה פטירה בגיל 55 ומעלה:

לא פעם אני נפגש בלקוח חדש בגיל 65-55 אשר משלם מאות ש"ח בחודש לכיסוי ביטוחי למקרה פטירה. בגילאים אלה, מחיר הביטוח הוא גבוה למדי. במקרים כאלו אני מברר 3 עניינים: מה שווי החסכונות שהאדם צבר עד כה? מה רמת ההכנסה של בת/בן הזוג? האם יש לו עדיין ילדים צעירים הנתמכים כללכלית על ידו?
אם שווי החסכונות גבוה, אם לבן/בת הזוג יש הכנסה טובה, אם כבר אין ילדים צעירים – אין צורך בביטוח למקרה פטירה. עדיף להוציא את מחיר הביטוח הזה על ביטוח אחר, נחוץ יותר - למשל ביטוח סיעודי, או להגדיל את התשלום לרכישת חסכון פנסיוני.


ב. קיים צורך בביטוח למקרה פטירה בגיל 55 ומעלה אבל אין יכולת תשלום:

כנאמר לעיל – בגילאים אלה, עלות הביטוח הזה היא יקרה. לכן, לעתים הלקוח מוותר על הביטוח למקרה פטירה בגלל מגבלה תקציבית. במקרה שכזה, כתחליף – אמנם לא מלא – כדאי לרכוש כיסוי לביטוח למקרה פטירה כתוצאה מתאונה בלבד. זהו ביטוח במחיר נמוך במיוחד. חשוב ביותר שלפחות ביטוח זה יהיה ללקוח שכזה.


ג. תחליף אפשרי לביטוח אי כושר עבודה לבעלי "צווארון כחול":

חברות הביטוח מאפשרות רכישת ביטוח אי כושר עבודה תעסוקתי לבעלי עיסוק של "צווארון לבן". האחרים, אומרים לי לעתים, כי אי יכולתם לעבוד בעיסוקם, לא תאפשר להם קבלת פיצוי מכיוון שחברת הביטוח תטען כי מוגבלותם מאפשרת עדיין עבודה במקום אחר. יש משהו בטענה זו. במקרה שכזה קיימת אפשרות לחפש תחליף. האפשרות החליפית היא רכישת שני ביטוחים המכסים את שתי האפשרויות שבגינן המבוטח יתקשה להמשיך בעבודתו: נכות מתאונה או מחלה קשה. במקרה של נכות מתאונה יקבל המבוטח סכום חד פעמי בשווי יחסי לנכות שנקבעה עבורו. במקרה של מחלה קשה יקבל המבוטח את כל סכום הביטוח שהיה מבוטח לכיסוי ביטוחי זה.

 

ד. ביטוח בריאות מלא מול ביטוח לקטסטרופות:

ביטוח בריאות מלא הוא ביטוח הכולל כיסוי למקרה של ניתוחים, השתלות ותרופות יקרות שאינן בסל הבריאות. מבוטחים רבים להם יש ביטוח מושלם/משלים של קופ"ח אינן מצליחים להבין את הצורך גם בביטוח בריאות פרטי מה עוד שעלותו של ביטוח שכזה למשפחה ממוצעת הוא 250 – 350 ש"ח לחודש. בהכירי היטב את ענייני הביטוח הרפואי , גם של קופות החולים, המלצתי היא: רכשו לפחות את התכנית המצומצמת הקיימת אצל חלק מחברות הביטוח: כיסוי להשתלות, לתרופות ולטיפולים מיוחדים בחו"ל. זוהי תכנית במחיר 50 – 70 ש"ח למשפחה והיא זו שתבטיח אתכם בוודאות מפני קריסה כלכלית כאשר נדרשת השתלת איברים או רכישת תרופות במחיר של אלפי ש"ח לחודש.

 
ה. תוספת פרמיה בגין מצב בריאותי לא תקין: 

פעמים רבות ניתן להקטין את תוספת התשלום הנדרשת ע"י חב' הביטוח. הצטיידו במכתב מהרופא המטפל, ותבקשו את התערבותו של הסוכן בהפחתת התוספת הרפואית. במקרים רבים ניתן להשיג הקטנה של התוספת לפרמיה, למשל מ 75%+ ל 25%+ בלבד.


ו. סך הכל תשלומים לביטוח:

סעיף זה, מטרתו לאפשר לכם לעשות סדר ראשוני בתשלומי הביטוח שלכם. לעתים אנשים אומרים לי "אני משלם כל חודש סכומי עתק לביטוח. 3,000 ש"ח לחודש, גם יותר". על מנת שאת ואתה תוכלו לדעת באמת להיכן הולך כל הכסף הזה, תחלקו אותו ל 3 קטגוריות:
האחת: ביטוחי רכב ודירה.
השניה: עלויות ביטוח חיים, אבדן כושר עבודה, ביטוחי בריאות וכד'.
השלישית: חסכון פנסיוני. הוא כלול במקרים רבים בתוך פוליסה בה יש מרכיבי ביטוח, אך הפרמיה החודשית המשולמת עבורו איננה הוצאה ביטוחית. זהו חסכון פנסיוני המבטיח את עתידך לאחר שתסיים את תקופת פרנסתך כעובד, שכיר או עצמאי. ככל שתשלם יותר, כך תגדל הפנסיה שלך.
רק בהכירך את חלוקת התשלומים בין 3 הקטגוריות הנ"ל – תוכל לבחון כדאיות תשלומיך לכל מה שנקרא עד כה בפיך "תשלומים לביטוח".
 

יש לכם עוד שאלות או רעיונות לטיפים בנושאי ביטוח?!

כתבו אלי אותם בעמוד צור קשר ואני אענה במלוא המקצועיות ואפרסם באתר.


חזרה לכתבות